شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

سه‌شنبه 8 ژانویه 2019 | 11:19 ق.ظ

۱۰۵ هزار نفر از جمعیت دختران کشور به طور قطعی مجرد هستند

۱۰۵ هزار نفر از جمعیت دختران کشور به طور قطعی مجرد هستند

طراح مرکز رصد امور اجتماعی وزارت کشور گفت: جمعیت دختران و پسران مجرد قطعی در کشور به ترتیب ۱۰۵ و ۳۶ هزارنفر است که غالبا در شهرهای مرکزی ایران ساکن هستند.


شعار سال: اردشیر گراوند روز یکشنبه در نشست کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی استان قزوین افزود: سن ازدواج تا ۳۹ سال است و پس از آن افراد ازدواج نکرده اصطلاحا مجرد قطعی محسوب می شوند.این مسئول همچنین گفت: طی ۲۰ سال گذشته نرخ خانوارهای تک نفره در کشور دو برابر شده و دلیل اصلی این موضوع نبود برنامه‌های یکپارچه و متوالی در دولت‌هاست.

وی اضافه کرد: بیشترین تعداد مجردان قطعی در کشور در پایتخت و شهرهای مرکزی ساکن هستند.

گراوند با اشاره به اینکه بالا بودن نسبت جمعیت دختران و پسران مجرد و عواقب منفی اجتماعی آن، اظهارداشت: غالب پدیده‌های فساد اخلاقی به دلیل نبود تعادل بین جمعیت مردان و زنان است که این برهم‌خوردگی تعادل بیشتر مواقعی اتفاق می افتاد که مردان و پسران برای داشتن کار مناسب مهاجرت داخلی و خارجی دارند.

وی اظهار داشت: در قزوین مقابل هر ۱۱۰ مرد، ۱۰۰ زن بین ۳۵ تا ۳۹ سال وجود دارد که نشان می دهد مهاجرت‌ها به این استان مردانه بوده است و در این خصوص مستلزم تعادل هستیم.این مسئول گفت: نرخ بیکاری زنان قزوین ۲۰/۲ و نرخ بیکاری مردان این شهر ۱۰/۷ است که نشان می دهد زنان قزوین دو برابر بیشتر از مردان بیکار هستند.

گراوند در تشریح بافت مهاجرتی قزوین عنوان کرد: در بین استان قزوین غالب مهاجرت‌ها از زنجان، گیلان و البرز شکل می گیرد که عمدتا با هدف اشتغال است.

طراح مرکز رصد امور اجتماعی وزارت کشور در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: کشور ما در حال حاضر ۱۴ میلیون حاشیه نشین دارد که شامل سه میلیون خانوار است و اگر بخواهیم برای همه این افراد مسکن مناسب بسازیم منابع مالی خوبی نخواهیم داشت.

گراوند یادآور شد: نداشتن آمایش سرزمینی جامع، نبود مدیریت اجرایی مشارکت جو و مداخله گر، فقدان نظام پایش و نظارت، نبود آمارهای متمرکز و عدم استقلال نهادهای اثرگذار از جمله مشکلاتی است که باید آنها را از میان برداریم.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا، تاریخ انتشار ۱۸ دی ۹۷، کد مطلب: ۸۳۱۲۷۹۰۲، www.irna.ir

خبر جدید  طلاق تا پایان سال ممنوع شد


منبع :: http://shoaresal.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبلیغات