معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه امنیت امروز در جامعه را مدیون خون شهدا و فداکاری جانبازان هستیم، گفت: دولت توجه ویژه ای به وضعیت خانواده شهدا و ایثارگران دارد.

" />
جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

چهارشنبه 1 می 2019 | 01:45 ق.ظ

توجه ویژه دولت به خانواده شهدا و ایثارگران

توجه ویژه دولت به خانواده شهدا و ایثارگران

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه امنیت امروز در جامعه را مدیون خون شهدا و فداکاری جانبازان هستیم، گفت: دولت توجه ویژه ای به وضعیت خانواده شهدا و ایثارگران دارد.


به گزارش خبرگزاری مهر، معصومه ابتکار در نشست زنان ایثارگر که امروز با حضور مادران و همسران شهدا در باغ گیاه شناسی ملی ایران برگزار شد، خاطرنشان کرد: شهدا ریشه‌های ما هستند و بخاطر وجود همین ریشه‌ها است که به رغم همه توطئه‌های دشمنان، ایران امروز مقاوم و پایدار ایستاده است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده افزود: ما نیز در مرکز امور زنان و خانواده پیگیر مطالبات برحق زنان ایثارگر و مادران و همسران معظم شهدا، جانبازان و آزادگان عزیز هستیم.

ابتکار با اشاره به توجه ویژه به دوران دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت در پژوهش‌های انجام شده در معاونت امور زنان و خانواده، اظهار داشت: در حوزه ایثار گری با جهت‌گیری توجه به آسیب‌ها و اینکه چطور می‌توان این آسیب‌ها را مدیریت کرده و سیاست‌های اجرایی در این زمینه را استخراج نمود، اقدامات خوبی انجام شده است.

خبر جدید  دستاوردهای دفتر امور زنان وزارت آموزش‌وپرورش در چهل‌سالگی انقلاب

وی با بیان اینکه نشست‌ها و برنامه‌های تخصصی در مورد ایثارگران و خانواده معظم شهدا برگزار شده و در آینده نیز برگزار خواهد شد، گفت: در این نشست‌ها بویژه نسل دوم و سوم انقلاب که میراث دار شهدا و ایثارگران به عنوان گوهرهای معرفتی هستند، مد نظر قرار دارند.

ابتکار با اشاره به اینکه جوانان امروز انقلاب و دفاع مقدس را از نزدیک تجربه و درک نکرده اند، گفت: تلاش ما این است تا این میراث ارزشمند به درستی به جوانان منتقل شود.

خبر جدید  ابتکار: هیچ نهادی نمی‌تواند سهم زنان از سالن‌های ورزشی را حذف کند

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه خون شهدا و فداکاری ایثارگران در کنار وحدت و همدلی مردم ایران الطاف بیکران الهی را نسبت به این سرزمین به دنبال داشته است، به حادثه سیل اخیر در برخی از استان‌های کشور و بازدیدهای خود طی روزهای گذشته از مناطق سیل زده اشاره کرد و افزود: همدلی و اتحاد مثال‌زدنی مردم در کمک و یاری رسانی به هموطنان سیل زده نمونه‌ای از فرهنگ ایثار و از خود گذشتگی مردم ایران است.

خبر جدید  فرهنگ سازی برای ازدواج باید از آموزش و پرورش آغاز شود/مشاوره قبل از ازدواج تحت پوشش بیمه قرار گیرد

ابتکار با بیان اینکه سیل‌های اخیر در کنار آسیب‌ها و مشکلاتش، برای طبیعت ایران بسیار سودمند بوده است، گفت: این لطف و عنایت الهی پاسخی به توطئه و بدخواهی دشمنان کشور بود که فکر می‌کردند ایران به خاطر بی آبی از بین خواهد رفت.

معاون رئیس جمهور قبل از سخنرانی در نشست زنان ایثارگر، به همراه مادران و همسران شهدا در محوطه باغ گیاه شناسی چند اصله نهال به یادبود شهدا غرس کرد.

در این مراسم همچنین از تعدادی از همسران شهدای مدافع حرم تقدیر شد.


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

برچسب‌ها: ، ، ، ، ،تبلیغات