به گزارش برنا آذربایجان غربی، پریسا علیلو در جلسه پیشگیری از اعتیاد در حوزه زنان و خانواده آذربایجان غربی افزود: برای پیشگیری از این معضل که زمینه ساز بسیاری از آسیب های اجتماعی دیگر است، اطلاع رسانی و آگاه سازی های بیشتری صورت گیرد و آموزش های لازم در این خصوص به خانواده ها و مادارن داده شود.

وی اضافه کرد: معضل اعتیاد یکی از آسیب های مهمی است که به طور مستقیم بر روی زنان و خانواده تاثیر دارد و موجب از هم پاشیدگی خانواده ها می شود.

خبر جدید  استاندار زنجان:از ظرفیت بانوان و جوانان در پست های مدیریتی استفاده شود

وی بیان کرد: بانوان مهمترین عوامل پیشگیری از اعتیاد در کانونهای مختلف از جمله خانواده هستند و باید از این ظرفیت بیش از پیش بهره برده شود.

وی اعلام کرد: همچنین بانوان و خانواده ها باید نسبت به مسئله تبلیغات های نادرست در راستای لاغری و عواملی از این قبیل هوشیارانه رفتار کنند تا از بروز ناهنجاری و آسیب اجتماعی جلوگیری شود.

مدیرکل دفترامور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی ادامه داد: مشکلاتی که امروز در بخش های مختلف فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی با آن مواجه هستیم به صورت مستقیم بر نهاد خانواده تاثیر دارد و بانوان باید در این راستا جدی تر رفتار کنند.

خبر جدید  قرآن در بحث حجاب، اول به مردها می گوید که چشم شان را ببندند

علیلو تاکید کرد: نقش زن در صیانت از بنیان خانواده بی بدیل است و مسوولیت زنان در پیشگیری از نفوذ اعتیاد به خانواده نسبت به مردان بسیار بیشتر به نظر می رسد .

وی در خصوص حمایت از زنان بهبود یافته، اظهار داشت: در راستای حمایت از آنان و اشتغال زایی برای این بانوان باید محصولات تولیدی بانوان بهبود یافته در مکانی مناسب عرضه شود.

خبر جدید  اصلاح قانون مهریه نباید به تکیه گاه مالی بانوان لطمه بزند

وی افزود: جانمایی مناسب بازارچه های فروش محصولات دستی این بانوان باعث رونق اشتغال و درآمد زایی بانوان بهبود یافته می شود و از بروز دوباره ناهنجاری در بین این بانوان جلوگیری می کند.