رئیس اداره دندانپزشکی وزارت بهداشت با بیان اینکه ۸۰ درصد از خدمات دندانپزشکی در بخش خصوصی ارائه می‌شود، گفت: باید بخش خصوصی در حوزه طرح تحول سلامت مشارکت کند. " />
سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰

جمعه 11 ژانویه 2019 | 02:04 ق.ظ

۸۰ درصد خدمات دندانپزشکی در بخش خصوصی ارائه می‌شود

۸۰ درصد خدمات دندانپزشکی در بخش خصوصی ارائه می‌شود

رئیس اداره دندانپزشکی وزارت بهداشت با بیان اینکه ۸۰ درصد از خدمات دندانپزشکی در بخش خصوصی ارائه می‌شود، گفت: باید بخش خصوصی در حوزه طرح تحول سلامت مشارکت کند.


به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از وبدا،قاسم صادقیدر سومین همایش سراسری رؤسا و کارشناسان امور دندانپزشکی دانشگاههای علوم پزشکی کشور در شیراز، با تأكيد بر اهمیت توسعه فرهنگ پیشگیری از ابتلا به بیماریهای سلامت دهان و دندان گفت: رویکرد عمومی، باید رویکردی پیشگیرانه باشد و نه تنها وزارت بهداشت، بلکه ساير نهادها و سازمانهای مرتبط مانند آموزش و پرورش و صدا و سیما نیز باید در اطلاعرسانی این امر مشارکت داشته باشند.

خبر جدید  خانه مجاور، راه‌حل جایگزین سپردن سالخوردگان به سرای سالمندان

رئیس اداره دندانپزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه۸۰ درصد از خدمات دندانپزشکی در بخش خصوصی ارائه میشود، عنوان كرد: باید بخش خصوصی در حوزه سلامت و طرح تحول سلامت مشارکت داشته تا با انجام کارهای گروهی متحدانه، شاهد کمترین هدررفت هزینهها و منابع دیگر باشیم.

خبر جدید  کرمانشاه مهاجرفرست‌ترین استان کشور شد/مهاجرت 28 هزارنفر به تهران

وی بیشترین پرداختی هزینه در بخش درمان را مربوط به خدمات دندانپزشکی برشمرد و با اشاره به تعداد متناسب نیرو در حوزه دندانپزشکی، افزود: لازم است این تعداد نیرو بهصورت عادلانه در سراسر کشور توزیع شوند.

صادقی با اشاره به آمار پوسیدگی، کشیدن و پرکردن دندان در کودکان زیر۶سال و سالمندان، آنان را گروههای آسیبپذیر در حوزه سلامت دهان و دندان عنوان کرد و گفت: بر اساس آخرین پیمایش حوزه سلامت دهان و دندان، در گروه سالمندان با آمار حدود۲۶دندان از دست داده، پرکرده یا پوسیده مواجه هستیم که با توجه به حرکت کشور به سمت سالمندی، در این زمینه باید برنامهریزی مناسب و مقتضی صورت گیرد.

خبر جدید  خشونت دانش‌آموزان را از کودکی کنترل کنید

انتهای پیام/۴۰۷۶/خ


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

برچسب‌ها:تبلیغات