یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰

شنبه 28 جولای 2018 | 15:06 ب.ظ

۷۰ درصد جوانان بوشهر بیکار هستند

۷۰ درصد جوانان بوشهر بیکار هستند

تهران- ایرنا- نماینده بوشهر در شورای عالی استان ها گفت: ۷۰ درصد جوانان بوشهر بیكار‌ند، در حالی كه بر اساس مصوبات دولت ۵۰درصد نیروهای بومی در منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی باید مشغول به كار باشند.


سیدعلی‌اكبر فاطمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: در حال حاضر ۹۰ درصد نیروهای شاغل در عسلویه غیر بومی هستند و سهم مردم منطقه از اشتغالزایی در عسلویه با وجود گرمای طاقت‌فرسا و بوی متعفن گاز و گوگرد فقط حدود ۱۰درصد است.
وی اضافه كرد: مردم عسلویه این حق را دارند كه حداقل ۵۰ درصد از جوانان بیكارشان در شركت‌های عسلویه مشغول به كار شوند. سال‌هاست كه این مصوبه بر روی میز باقیمانده و مسئولان مربوطه هیچ فكری برای آن نمی‌كنند.
فاطمی اعلام كرد: بر اساس آخرین آمار بیش از ۷۰ درصد جوانان این استان از مشكل بیكاری رنج می‌برند، به طور مثال برای استخدام یك راننده لودر در شهرستان كوچكی مانند كاكی حدود ۴۰ نفر متقاضی با تحصیلات متوسطه و بالا داشتیم، حال اگر چنین درخواستی در سطح استان انجام شود به طور قطع حدود ۲ هزار مراجعه كننده خواهد داشت.
وی ادامه داد: همین ۱۰درصد افراد بومی كه در عسلویه مشغول به كار هستند، بیشتر در بخش خدمات مشغول به كار هستند. در خواست ما از مسئولان ذیربط این است كه مصوبه دولت در خصوص بكارگیری ۵۰درصد افراد بومی در عسلویه هرچه زودتر اجرایی شود.
نماینده بوشهر در شورای عالی استان ها گفت: بیشترین مراجعه كنندگان مردم به ما به عنوان نمایندگان شوراها، متقاضیان كار هستند و روزانه تعداد زیادی در این خصوص به ما مراجعه می كنند و بررسی های ما نشان می دهد كه بسیاری از خانواده های استان بوشهر ۳ تا ۴ نفر بیكار هستند.
وی با بیان اینكه كاشت محصولات خارج فصل در گلخانه های بوشهر می تواند شماری از جوانان بیكار استان را جذب كند، افزود: متاسفانه نبود بازار فروش این نوع محصولات به خصوص گوجه فرنگی در سال گذشته موجب ضرر و زیان فراوانی به كشاورزان شد و همین طور قطعی مكرر برق، كشت گلخانه در بوشهر را با خطر نابودی مواجه كرده و موجب شده است كه بخشی از بازار كار با مشكل مواجه شود.

خبر جدید  افزایش تمایل به «خشونت» در دختران/میزان بالای هپاتیت C و اعتیاد بین کودکان کار

 

لینک منبع خبر

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبلیغات