مسئول روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان گفت: بیش از ده‌ها تیم مشاوره‌ای در مناطق سیل‌زده حاضر شده‌اند تا به مردم د زمینه‌های مختلف روحی و روانی مشاوره دهند. " />

شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۰ ب.ظ

تیم‌های مشاوره در مناطق سیل‌زده خدمات اجتماعی ارائه می‌دهند

مسئول روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان گفت: بیش از ده‌ها تیم مشاوره‌ای در مناطق سیل‌زده حاضر شده‌اند تا به مردم د زمینه‌های مختلف روحی و روانی مشاوره دهند.

تیم‌های مشاوره در مناطق سیل‌زده خدمات اجتماعی ارائه می‌دهند

بابک نوریزاده در گفتگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، گفت: مشکلات پساسیل از مهمترین موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد و به همین دلیل بیش از دهها تیم مشاورهای در مناطق سیلزده حاضر شدهاند تا به مردم در زمینههای مختلف روحی و روانی و اجتماعی مشاوره دهند.

وی اضافه کرد: این مشاوران آموزش و پرورش تلاش میکنند در خصوص روحیه بخشی به دانش آموزان قدم بردارند و برگزاری برنامههای فرهنگی و شاد در ستادهای اسکان اضطراری در این راستا صورت میگیرد.

مسئول روابط عمومی آموزش و پرورش استان خوزستان خاطرنشان کرد: در کنار برنامههای روحیهبخش آموزشهای حمایتهای روانی و اجتماعی درزمان وقوع سیل نیز از دیگر مواردی است که توسط این کارشناسان صورت میگیرد. در همین راستا بیش از ۲۰۰ مدیر مدرسه در کارگاههای مداخله در بحران نیز تحت آموزشهای ویژه برای توانمندسازی روانی و عاطفی دانش آموزان قرار میگیرند.

نوری زاده تصریح کرد: این گروهها در ده روز گذشته در مناطق سیلزده به ارائه خدمات مشاورهای پرداختهاند و تلاش کردند در تقویت روحیه شادابی، امید و تابآوری و کنترل خشم مردم در مناطق سیلزده نقش ایفا کنند.

وی یادآور شد: تاکنون خانوادههای سیلزده شهرهای اهواز، کارون، هویزه، حمیدیه، الهایی، شوش، شاور، دزفول و … این خدمات مشاورهای را دریافت کردهاند.

انتهای پیام/۴۰۸۷


منبع :: http://ana.ir

برچسب‌ها:تبلیغات