رئیس سازمان جوانان هلال احمر از اعزام ۷۰۰ جوان هلال احمری به منظور ارائه حمایت‌های روانی اجتماعی به مناطق سیل زده خبر داد.

" />

پنج شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۵ ب.ظ

اعزام ۷۰۰ جوان هلال احمری به مناطق سیل زده

رئیس سازمان جوانان هلال احمر از اعزام ۷۰۰ جوان هلال احمری به منظور ارائه حمایت‌های روانی اجتماعی به مناطق سیل زده خبر داد.

اعزام ۷۰۰ جوان هلال احمری به مناطق سیل زده

به گزارش خبرگزاری مهر، شهاب الدین صابونچی، رئیس سازمان جوانان هلال احمر درباره آخرین خبر از فعالیت این سازمان در سیل اخیر، گفت: سازمان جوانان پس از به پایان رسیدن مرحله اول امداد و نجات و در فاز بعدی کار، یعنی حمایت‌های روانی و اجتماعی در استان‌های گلستان و لرستان و خوزستان به صورت ویژه آغاز کرد.

وی ادامه داد: به جز به کارگیری از ظرفیت‌های کانون‌های دانشجویی، طلاب و جوانان این استان‌ها از توانمندی دیگر کانون‌های سازمان جوانان ۱۷ استان کشور استفاده می‌شود.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر گفت: در مجموع ۷۰۰ نفر از اعضای جوانان در این کمک رسانی حضور دارند؛ البته این جوانان که پیش از این در مناطق سیل زده حضور داشتند، تا علاوه بر حمایت‌های روانی و اجتماعی به پاکسازی خانه سیل زدگان از گل و لای کمک کنند.

صابونچی با تاکید بر این که تمام این اعضا از جوانان داوطلب عضو هلال احمر هستند، افزود: ۲۰۰ نفر از اعضای لرستان و ۵۰۰ نفر از سایر استان‌ها شرکت کردند.

وی از همکاری دانشگاه فرهنگیان خبر داد و افزود: ۱۰۰ نفر از دانشجویان این دانشگاه به منظور ارائه حمایت‌های روانی و اجتماعی به مناطق سیل زده اعزام شدند.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر بیان داشت: بر اساس هماهنگی‌های انجام گرفته قرار است از هفته آینده نیز از ظرفیت‌های سازمان یونیسف به منظور حمایت‌های روانی و اجتماعی در استان‌های سیل زده استفاده شود.

صابونچی از حضور اعضای تیم‌های «سحر» استان فارس از روز گذشته در استان خوزستان خبر داد و افزود: در روزهای آینده نیز طبق برنامه تنظیمی تیم‌های سحر از سایر استان‌های معین وارد خوزستان می‌شوند.

وی از همکاری نزدیک با سمن‌های وزارت ورزش و تیم‌های محب سازمان بهزیستی در استان خوزستان خبر داد.


منبع :: https://www.mehrnews.com

برچسب‌ها: ، ، ،تبلیغات