به گزارش خبرگزاری برنا از یزد، اجرای طرح توان افزایی بانوان مسئول در استان یزد «دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا» با محوریت دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد در سالن کنفراس اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آغاز شد.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد در این برنامه بیان کرد:هدف گذاری و اجرای طرح توان افزایی در استان یزد برای گروه های مختلف بانوان برنامه ریزی و به مرحله اجرا رسیده است که دوره پیش رو نیز بانوان مسئول، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا را پوشش می دهد.

«فاطمه دانش یزدی» افزود: در استان یزد ۲۸ نفر از دهیاران،، ۴۵ نفر از اعضای شوراهای اسلامی روستا و ۱۱ نفر از اعضای شورای شهرهای استان در دوره پنجم را بانوان تشکیل می دهند و در عرصه های مختلف مشغول فعالیت هستند که این دوره آموزشی نیز فرصت به اشتراک گذاشتن تجربه های موفق را فراهم می آورد.

دانش یزدی گفت:طرح توان افزایی بانوان مسئول در ۴ روز و ۳۷ ساعت دوره های آموزشی-مهارتی برگزار می شود که بخشی از آموزش ها به صورت حضوری و سایر سرفصل ها نیز در قالب غیر حضوری به مخاطبان هدف ارائه و با برنامه ریزی یکی از سازمان های مردم نهاد اجرایی می شود.

وی خاطرنشان کرد:هدف از برگزاری این دوره آموزشی ارتقا دانش ،اشتراک تجربه و مهارت های بانوان فعال در عرصه های مدیریتی و تصمیم سازی است و زمینه ایجاد هماهنگی بیشتر،همفکری و برنامه ریزی منسجم برای فعالان حوزه زنان و خانواده را در استان فراهم می سازد.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد افزود:آشنایی با اسناد بالادستی ،نقش زنان در برنامه های توسعه ملی و توانمندسازی حقوقی و عدالت جنسیتی از سایر سرفصل های در نظر گرفته شده برای طرح توان افزایی بانوان مسئول در استان محسوب می شود.

دانش یزدی در پایان اظهار داشت:برای داشتن جامعه ای پویا و سالم به خانواده هایی توانمند نیاز داریم تا تک تک اعضای خانواده بتوانند نقش خود را به خوبی ایفا کنند و طرح توان افزایی با مخاطبان و سرفصل های مختلف پیشبرد این هدف را دنبال می کند.