به گزارش خبرگزاری برنااز لرستان؛ معصومه ابتکار عصر روز سه شنبه در بازید از مناطق سیلزده پلدختر به خبرنگاران ،اظهار کرد: اگرچه ممکن است اجرایی شدن مصوبات مناطق سیلزده زمانبر باشد اما دولت تصمیم جدی در راستای استمهال وامها و جبران خسارات وارده به مردم این مناطق دارد.

اوافزود: هدف از این سفر ارزیابی اقدامات، کمک به بخش غیردولتی و سازمانهای مردم نهاد فعال در راستای تهیه اقلام، پشتیبانی و ارائه کمکهای امدادی است.

ابتکار با بیان اینکه مدیریت آسیبهای روانی بعد از سیل به ویژه مسئله تاب آوری در سطح کشور بسیار مهم است، تصریح کرد: آمادگی اجرای دوباره آن به صورت گسترده در سطح استان وجود دارد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده خاطر نشان کرد: جوامع آسیب دیده را باید نسبت به شرایط و مسائل موجود برای رفتارهای درست آموزش داد.

او ضن اشاره به مسائل خاص زنان، مشکلات و نیازهای خاص زنان،گفت: طی سفر به لرستان جلسهای در این زمینه با مسئولان مربوطه برگزار شد.

به گفته ابتکار دولت امدادرسانی و بازسازی زیرساختها پس از سیل را به خوبی انجام داده اما مشکلات زیاد بوده و هماهنگی بین بخشی دستگاههای اجرایی و مدیریت مشترک بسیار مهم است.

او ضمن اشاره به تلاشهای انجام شده در این زمینه ،یادآورشد: اطلاع رسانی اقدامات انجام شده به مردم بسیار مهم است.