یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ | ۰۹:۲۳ ق.ظ

راه‌اندازی ۱۰ مرکز بازپروری معتادان در ۱۰ استان کشور توسط بسیج

رئیس سازمان بسیج مستضعفین از راه‌اندازی ۱۰ مرکز بازپروری معتادان در ۱۰ استان کشور توسط بسیج تا پایان سال خبر داد.

راه‌اندازی ۱۰ مرکز بازپروری معتادان در ۱۰ استان کشور توسط بسیج

به گزارش خبرنگار حوزه زنان، خانواده و جوانان گروه اجتماعی خبرگزاریآنا، سردار غلامحسین غیبپرور ظهر امروز در حاشیه افتتاح فاز دوم مرکز بازپروری صیانت و اشتغالزایی شهید زیادیان اظهار کرد: از چهارشنبه و پنجشنبه این هفته ۵۰۰ نفر در این مرکز پذیرش میشوند و امیدواریم در اردیبهشت ماه هم بتوانند پذیرای ۵۰۰ نفر دوم در این مجموعه باشند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه در تلاش هستیم تا پایان سال ۱۰ مرکز را در ۱۰ استان راهاندازی کنیم، از تفاوت مراکز بازپروری با مراکزی که بسیج و سپاه راهاندازی میکنند سخن به میان آورد و افزود: تفاوت مراکزی را که ما راهاندازی میکنیم، در شیوه مدیریت، مدت زمان نگهداری و مهمتر از همه موضوع اشتغال استکه فرد در طول یکسالی که در مرکز است، حداقل یک مهارت را یاد گرفته و پس از خروج از مرکز میتواند جذب بازار کار شود.

وی تصریح کرد: ما در بسیج قراری گذاشتیم که اگر کسی واقعاً پاک شده باشد و این موضوع مورد تأیید متخصصان مربوطه قرار گیرد، حاضریم در ایجاد اشتغال چه از لحاظ معرفی به یک مرکز و یا اعطای وام به آنها کمک کنیم.

غیبپرور در ادامه خطاب به جوانان و خانوادههای آنها اظهار کرد: اعتیاد بلای خانمان سوزی است و زمانیکه وارد هر خانوادهای شد، بنیان آن را متزلزل میکند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: با وجودیکه دستگاههای حاکمیتی در بحث اعتیاد وظیفه دارند ولی والدین در این میان نقش مهمتری را در خصوص توجه به جوانان و آگاهی از وضعیت آنها دارند.

وی در پایان با بیان اینکه شهر تهران بهعنوان امالقرای جهان اسلام است و زیبنده نیست که چهره شهرمان را با حضور معتادان متجاهر خدشهدار کنیم، اذعان کرد: در تلاش هستیم تا در مراکز استانها ۳۰ کانون ترک اعتیاد را ایجاد کنیم و در این راستا بهدنبال تصدیگری نیستیم و صرفاً بهدنبال آن هستیم تا به سایر دستگاهها که قانوناً در این حوزه مسئولیت دارند، کمک کنیم.

انتهای پیام/۴۱۰۵/خ


منبع :: http://ana.ir

برچسب‌ها:تبلیغات