یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰

سه‌شنبه 11 آگوست 2020 | 09:10 ق.ظ

کاهش پرونده‌های فرار از خدمت در دادسرای نظامی چهارمحال و بختیاری

کاهش پرونده‌های فرار از خدمت در دادسرای نظامی چهارمحال و بختیاری

دادستان نظامی چهارمحال و بختیاری از «کاهش چشم‌گیر» آمار پرونده‌های فرار از خدمت در دادسرای نظامی استان خبر داد.


به گزارش ایسنا به نقل از سازمان قضایی نیروهای مسلح، سیدعلی سیدحقی گفت: نظارت مستمر و جدی بر عملکرد ضابطان قضایی موجب دستگیری سربازان فراری و کاهش چشم‌گیر آمار پرونده‌های فرار از خدمت در دادسرای نظامی استان شد.

وی افزود: پس از گذشت تنها یک ماه از صدور بیش از ۲۰۰ مورد دستور قضایی جلب فراریان از خدمت، بیش از ۳۰ درصد از این احکام قضایی منجر به دستگیری متهمان و صدور رأی قطعی در محاکم نظامی استان شد.

خبر جدید  نتیجه ازدواج در سن پایین...

دادستان نظامی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به بررسی دوره‌ای همه پرونده‌های فرار از خدمت ارجاع‌شده به ضابطان قضایی، گفت: با استفاده از همه ظرفیت‌های موجود از جمله پاسگاه‌ها و کلانتری‌ها و تأکید در سطح یگان‌های نظامی و انتظامی استان، امیدواریم تا پایان نیمه اول سال ۹۹ همه پرونده‌های فرار از خدمت قدیمی تعیین تکلیف شود.

وی از انتخاب مسئول حفاظت فیزیکی سازمان قضایی نیروهای مسلح چهارمحال و بختیاری که تجربه مسئولیت بازرسی فرماندهی انتظامی استان را داشته، به‌عنوان دبیر اجرایی این طرح خبر داد.

خبر جدید  الزام توجه به نقش زنان در برنامه ریزی‌های اقتصاد مقاومتی

سیدحقی، عملکرد معاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان چهارمحال و بختیاری در اطلاع‌رسانی ابعاد این طرح را بسیار مطلوب ارزیابی کرد و گفت: تخفیفات اعطایی به مناسبت ایام و اعیاد ملی و مذهبی به فراریان خودمعرف، باعث پیشرفت و تحقق برنامه شده است.

وی به تسهیلات در نظر گرفته شده برای سربازان خودمعرف اشاره کرد و گفت: با هماهنگی معاونت‌های بازرسی نیروهای نظامی و انتظامی استان، مقرر شد پس از معرفی سربازان جهت ادامه خدمت، در صورت داشتن شرایط خاص مانند تأهل و مشکلات خانوادگی، نسبت به تسهیل انتقال و جابه‌جایی آنها با در نظر گرفتن اوضاع و احوال و وضعیت زندگی ایشان، اقدامات متناسب و ضروری انجام شود. انتهای پیام
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  رئیس سازمان بهزیستی منصوب شد
0/5 (0 نقد و بررسی)

برچسب‌ها: ، ،تبلیغات