یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰

چهارشنبه 11 نوامبر 2020 | 13:24 ب.ظ

همه کارگران زیرپوشش خدمات مراکز مشاوره تخصصی ازدواج قرار می‌گیرند

همه کارگران زیرپوشش خدمات مراکز مشاوره تخصصی ازدواج قرار می‌گیرند

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد: همه کارگران که قصد ازدواج دارند، زیرپوشش خدمات مراکز مشاوره تخصصی ازدواج قرار می‌گیرند.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای محمد مهدی تندگویان در نشست وزیر ورزش و جوانان با اعضای کمیته علمی مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده، از تفاهم نامه همکاری با وزارت کار خبر
داد و گفت: قرار است همه کارگران به ویژه کارگران جوانی که قصد ازدواج دارند زیرپوشش خدمات مراکز مشاوره تخصصی ازدواج قرار گیرند، چون که در شرایط همه گیری بیماری کووید ۱۹؛ کارگران و فعالان کارخانه ها، تولیدی‌ها و… تحت فشار روانی هستند.
وی افزود: در دوران شیوع ویروس کووید ۱۹ مراجعه به مراکز مشاوره و روانشناسی به شدت کاهش یافت و این دفاتر آسیب‌های جدی دیدند که نیاز است دولت به معافیت‌های مالیاتی این دفاتر توجه کند.
تندگویان گفت: یکی از اساسی‌ترین مشکلات مراکز مشاوره تخصصی ازدواج تحت پوشش بیمه نبودن خدمات مشاوره و روانشناس است و برغم درخواست‌هایی که این معاونت با سازمان برنامه و مکاتباتی که با آقای جهانگیری و وزیر کار انجام داده، هنوز پاسخی در این باره دریافت نشده است.
تندگویان ادامه داد: سالانه ۶۰۰ هزار ازدواج ثبت می‌شود و شاید بتوان یک یا دو جلسه رایگان برای مراجعان در نظر گرفت و حداقل نیازمند ۱۰۰ میلیارد اعتبار هستیم.

خبر جدید  کاهش شدید زاد و ولد

ضرورت توجه به آسیب‌های روانی خانواده مدافعان سلامت و جانباختگان

وی افزود: یکی دیگر از مسائلی که باید مورد توجه قرار گیرد، آسیب‌های روانی خانواده مدافعان سلامت کشور و خانواده‌هایی است که عزیزانشان را از داده‌اند و باید نهادی ویژه از این افراد حمایت کند.
تندگویان اظهار داشت: برای ارائه خدمات مشاوره یک رویه هماهنگی ایجاد و از پراکندگی‌های خدمات مشاوره پیش از ازدواج جلوگیری شود.
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در ادامه از کارشناسان روانشناس برنامه‌های رسانه‌ها انتقاد کرد و گفت: گاهی دیده می‌شود در رسانه‌ها از مشاوران جوان بدون کیفیت و تخصص لازم دعوت
می‌شود در حالی که فهرست مشاوران زبده را داریم تا بتوانند از این افراد استفاده کنند.
وی گفت: دفاتر مشاوره تخصصی ازواج زیرپوشش معاونت جوانان در سال گذشته به حدود ۳۰ هزار نفر خدمات رسانی کرد وپیش بینی می‌شود امسال این رقم به ۵۰ هزار نفر برسد.

خبر جدید  کرونا فرصتی برای ارتباط نزدیک تر اعضای خانواده

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

برچسب‌ها: ، ،تبلیغات