یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰

شنبه 28 جولای 2018 | 16:10 ب.ظ

هشدار تامین اجتماعی درباره اپلیکیشن جعلی مشاهده سوابق در شبکه‌های مجازی

هشدار تامین اجتماعی درباره اپلیکیشن جعلی مشاهده سوابق در شبکه‌های مجازی

مدیرکل دفتر راهبری سیستم های سازمان تامین اجتماعی با اشاره به توسعه و پیاده سازی ارائه خدمات غیرحضوری در این سازمان، گفت: تنها سرویس‌هایی به مخاطبین سازمان جهت بهره‌برداری معرفی می‌شوند که تمامی آزمونهای امنیتی و کارکردی را گذرانده و مورد تأیید این سازمان باشند.


به گزارش ایسنا، مهندس علی معیری اظهار کرد: طی روزهای اخیر، اپلیکیشن مشاهده ریز سوابق تامین اجتماعی(سوابق بیمه .apk) در شبکه‌های مجازی منتشر شده است که متعلق و مورد تأیید این سازمان نیست.

وی با بیان اینکه انتشار نرم افزارهای مشابه و جمع آوری اطلاعات کاربران بدون اخذ مجوزهای لازم از سازمان تامین اجتماعی، پیگرد قانونی دارد، گفت: جهت صیانت از اطلاعات بیمه شدگان و پیشگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی از کد کاربری و گذر واژه مخاطبین سازمان تامین اجتماعی، توجه به هشدارهای امنیتی این سازمان ضروری است.

خبر جدید  سانحه رانندگی در آذربایجان شرقی پنج کشته بر جای گذاشت

معیری ادامه داد: مخاطبان، نرم افزارهای تلفن همراه سازمان(تامین اجتماعی من) که فراهم کننده خدمات الکترونیکی سازمان است را تنها از طریق پورتال رسمی سازمان بارگیری، نصب و بهره برداری نمایند.

وی افزود: همچنین با توجه به اینکه برخی از خدمات الکترونیکی سازمان تامین اجتماعی از طریق بستر تلفن های همراه هوشمند و کد دستوری#١٤٢* (USSD) ارائه می شود، از در دسترس نهادن گوشی همراه به افراد غیرمجاز اجتناب شود.

معیری گفت: مخاطبان این سازمان، هنگام مراجعه به سایت رسمی سازمان تامین اجتماعی، از معتبر بودن آدرس نمایش داده ‌شده در مرورگر اینترنتی خود(http://tamin.ir) اطمینان حاصل کنند.

خبر جدید  802 پایگاه جشن نیکوکاری در خراسان شمالی برپا می شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مدیرکل دفتر راهبری سیستم های تامین اجتماعی اضافه کرد: در استفاده از شبکه‌های اجتماعی و تارنماهای اینترنتی، از بارگیری فایل یا کلیک بر روی پیوندهای غیرمعتبر که اغلب شامل پیشنهادات متعددی نظیر دریافت سوابق بیمهای و پرداخت اینترنتی لیست حق بیمه هستند، خودداری شود.

وی تاکید کرد: بیمه شدگان این سازمان از در اختیار گذاشتن اطلاعات حساب کاربری، حسابهای بانکی و یا مشخصات فردی خود در فضای مجازی اعم از کانالها و گروههای شبکه اجتماعی که توسط روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی تأیید و اطلاع رسانی نشده است، خودداری کنند.

خبر جدید  اتباع، بیمه بیکاری نمی‌گیرند/ چگونگی پوشش بیمه‌ای ورزشکاران خارجی

وی متذکر شد: اپلیکیشن تلفن همراه “تامین اجتماعی من”، تنها اپلیکیشن معتبری است که به لحاظ کارکردی و امنیتی مورد تأیید بوده و نگارش جدید آن با قابلیت نمایش سوابق بیمه شدگان، به زودی منتشر خواهد شد.

 

لینک منبع خبر

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبلیغات