یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰

شنبه 28 جولای 2018 | 15:55 ب.ظ

نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شیروان در هاله ای از ابهام

نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شیروان در هاله ای از ابهام

بجنورد- ايرنا- ناوگان عمومي شهر شيروان كه از فرسودگي رنج مي برد مشكلاتي را براي بخش هاي مربوط بوجود آورده است كه بايد براي نوسازي آن هرچه زودتر تدابير اصولي انديشيد.


ناوگان عمومي در شهر شيروان حال مناسبي ندارد، علاوه بر فرسودگي با كمبود شديد نيز در اين زمينه مواجه است كه اين امر به چالشي براي شهروندان تبديل شده است.
به گزارش ايرنا ناوگان حمل و نقل پاسخگوي نياز شهروندان نيست، كمبود ايستگاه‌هاي اتوبوس در كنار نامناسب بودنشان باعث گلايه شهروندان شده است.
ناوگان حمل و نقل عمومي كه خود بايد التيامي روي زخم هاي محيط زيستي شهرها باشد به يك دردسرد بزرگ براي شهر و شهروندان شيرواني تبديل شده است.
كمبود ناوگان اتوبوسراني، نبود صندلي هاي مناسب، شلوغي اتوبوس ها، نبود سامانه سرمايشي و گرمايشي از جمله مشكلات استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومي مردم در شيروان است.
يكي از فرهنگيان شيروان از فرسودگي ناوگان حمل و نقل و كمبود اتوبوس انتقاد كرد و مي گويد: نوسازي اتوبوس هاي فرسوده بيش از هر زمان ديگري احساس مي‌شود، هم اكنون بخشي از آلودگي از محل فرسوده بودن اين ناوگان ايجاد مي شود.
معصومه مميشي اظهار داشت: نوسازي اتوبوس هاي فرسوده موجب كاهش آلودگي هوا، ارتقاي سطح رفاه عمومي، افزايش رضايت مندي شهروندان و صرفه جويي در مصرف سوخت مي شود.
يكي از دانشجويان با اشاره به كمبودهاي حمل و نقل عمومي در شهر شيروان گفت: در برخي از روزهاي گرم و يا سرد سال بايد ساعت ها در ايستگاه منتظر اتوبوس باشيم پس از ۲۵ دقيقه انتظار با ازدحام و شلوغي مواجه خواهيم شد.
رضا خيرخواه افزود: شلوغي و ازدحام و نبود سامانه سرمايشي و گرمايشي از سوي ديگر موجب كلافه شدن و گلايه مسافران مي شود.
وي تصريح كرد: تأخير در زمان رسيدن به مقصد باعث بي رغبتي شهروندان براي استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومي مي شود و ترجيح مي دهند از تاكسي هاي درون شهري و يا خودروي شخصي استفاده كنند.
پويا شكيبا يكي از شهروندان با اشاره به اقدام خوب شهرداري در خصوص كارت هاي الكترونيكي گفت: اما همين مسئله نيز به يكي از دغدغه‌هاي شهروندان تبديل شده زيرا كه استقبال خوبي صورت نگرفته است.
وي تصريح كرد: با گذشت چندين سال متاسفانه برخي از مردم هم اكنون از بليط استفاده مي كنند، استفاده از كارت هاي الكترونيكي تسريع در حركت ناوگان شهري در حمل‌ و نقل را به دنبال دارد.
عضو شوراي اسلامي شهر شيروان گفت: هم اكنون ۱۰ دستگاه اتوبوس و پنج دستگاه ميني بوس در هشت مسير شهري به مسافران خدمات ارائه مي دهند.
محمد محمدزاده در گفت و گو با ايرنا با اشاره به فرسودگي اتوبوس هاي شيروان اظهار داشت: عمر دستگاه هاي شيروان زير ۱۰ سال است كه هم اكنون براي تعويض و تعميرات و نوسازي آن با بخش خصوصي پي گير هستيم.
وي با اشاره به روند كند تعويض و نوسازي اتوبوس هاي شهري شيروان گفت: خريد يك دستگاه اتوبوس هزينه بالايي مي طلبد كه هم اكنون در توان نيست.
مسئول موتوري سازمان حمل و نقل شيروان با اشاره به فرسودگي اتوبوس هاي اين شهر گفت: ناوگان فعلي مشكل فني دارند كه تاكنون بازسازي و جايگرين نشده اند و عمر مفيد آن ها ۱۰ سال است.
محمد جهانفر با اشاره به گلايه مردم در خصوص تاخير و توقف زودگذر ناوگان حمل و نقل اين شهر اظهار داشت: براي هر اتوبوس زمان مشخص كرده‌ايم و مسيرهاي كوتاه مدت ۲۰ دقيقه و طولاني براي شهرك امام، آزادگان تا ۵۰ دقيقه طول مي كشد.
وي افزود: روزانه دو دستگاه اتوبوس به علت خرابي نياز به تعمير پيدا مي كند علاوه بر اين از سويي براي سرويس هاي خارج شهر درخواست هايي صورت مي گيرد كه با توجه به جمعيت بالاي شهر، سرويس دهي از سوي اين ناوگان كم تر انجام مي شود.
جهانفر اظهار داشت: ناوگان اين شهر از ابتداي فعاليت از سامانه سرمايشي برخوردار نبوده ولي سامانه گرمايشي در فصل زمستان مناسب است.
مسئول موتوري سازمان حمل و نقل شيروان با بيان اينكه تاكنون بازسازي براي اتوبوس هاي اين شهر انجام نشده است افزود: قرار است اين هفته بازسازي ناوگان از لحاط فني و وضعيت ظاهري صورت گيرد تا شاهد ارائه خدمات بهتري به شهروندان باشيم.
جهانفر كرايه هر بليط شهري را دو هزار ريال ذكر كرد و گفت: با وجود اينكه چندين سال است كه استفاده از بليط الكترونيكي راه اندازي شده ولي متاسفانه استقبال مردم خوب نبوده و بيشتراز بليط هاي كاغذي استفاده مي كنند.
شهر شيروان با ۸۵ هزار نفر جمعيت به عنوان دومين شهر پرجمعيت خراسان شمالي در ۶۰ كيلومتري شرق بجنورد قرار دارد.

خبر جدید  ازدواج های 100 درصد موفق در هندوستان

لینک منبع خبر

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبلیغات