یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰

یکشنبه 11 اکتبر 2020 | 12:14 ب.ظ

نقش زنان در دفاع مقدس، دست برتر نهضت انقلاب اسلامی

نقش زنان در دفاع مقدس، دست برتر نهضت انقلاب اسلامی

حضور زن در عرصه‌های مختلف به‌ویژه دفاع مقدس یک نقشه مهندسی‌شده برای ساختار هویتی، خانوادگی و اجتماعی زن در ساختار حکومت اسلامی و دست برتر این نهضت و جبهه انقلاب در برابر تلقی و نگاه به زن در نظام جهانی است.


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، خانم مریم مجتهدزاده، رئیس سازمان حفظ و نشر ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس می‌گوید: تاریخ بلند انقلاب اسلامی مرهون مجاهدت‌ها و تلاش بی وقفه زنان و مردانی است که با فهم ایدئولوژی انقلاب اسلامی و تکیه بر خرد و شور مجاهدانه، عرصه‌های بی بدیل انقلابی گری و مبارزه با ظلم را شناختند و دریچه‌های یک نظام معرفتی الگویی را پیش چشم جهانیان گشودند.
وی می‌افزاید: این حرکت‌های اصیل و الهام بخش به مدد رهبری پیشوای راحل نهضت جهانی انقلاب اسلامی و شور مجاهدانه و وحدت کلمه مردم، نمایشی بی‌تکرار را از استقرار یک نظام مردم سالار دینی به نمایش گذاشت که مایه افتخار و مباهات دوستان انقلاب و خشم و رعب و ترس دشمنان را فراهم کرد.
در این میان حضور و نقش آفرینی زنان مسلمان ایرانی به تعبیر بنیانگذار راحل انقلاب اسلامی یک نقش تعیین کننده بود چنانچه به تعبیر ایشان «این پیروزی را ما از بانوان داریم قبل از اینکه از مرد‌ها داشته باشیم. بانوان محترم ما در صف جلو واقع بودند. بانوان عزیز ما اسباب این شدند که مرد‌ها هم جرأت و شجاعت پیدا کنند».
به گفته رییس سازمان حفظ و نشر ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس؛ این نگاه و تلقی در حقیقت یک نقشه مهندسی شده برای ساختار هویتی، خانوادگی و اجتماعی زن در ساختار حکومت اسلامی است و دست برتر این نهضت و جبهه انقلاب اسلامی در برابر تلقی و نگاه به زن در نظام جهانی است.
بدون تردید رکن اصلی این نقشه جایگاه و نقش تعالی بخش زن در خانواده است. نقشی که به مدد ساختار هویتی بی نقص زنان شکل گرفته و به اصلاح اجتماع می‌انجامد.
«مریم مجتهدزاده» اظهار می‌دارد: اکنون و در آستانه‌ی چهلمین سالگرد دفاع مقدس، بازخوانی این نقش می‌تواند سبب بازآرایی دوباره اثر نهضت بخش بانوانی باشد که به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی «نشان دادند که می‌توان زن بود، عفیف بود، محجبه و شریف بود و در عین حال در متن و مرکز بود.»
«مریم مجتهدزاده» رییس سازمان حفظ و نشر ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس
به برکت چنین حضور و نقش آفرینی است که اکنون با مجد و افتخار از چهلمین سالگرد دفاعی سخن می‌گوییم که سبب عزت ماست و اساس فخر و مباهات ما را در جامعه‌ی جهانی رقم زده است.
برکت این ایام پرشور از آنجایی افزون می‌گردد که دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی با هزاران نفر از بانوان و میراث داران فرهنگ شهادت و تلمذ در محضرشان فراهم گشته است و هر چند رویداد بیماری کرونا فرصت دیدار حضوری را سلب کرده است؛ اما سر و جان محو تماشای عزیزی داریم…
این دیدار بدون تردید یک نقطه عطف و یک نقشه راه جدید برای حرکت مجاهدانه دیگر ماست که به زودی آغاز خواهیم کرد.
وی تاکید می‌کند: این دیدار پرشور یک فرصت مغتنم برای بانوانی است که شور مجاهدانه خود را همچنان بر دوش دارند و عزت مندانه بیعتی دوباره با رهبر مکتب خواهند داشت.
رییس سازمان حفظ و نشر ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس می‌گوید:چهلمین سالگرد دفاع مقدس به یقین دست مایه ورود به عرصه‌ی جدیدی از فتح دروازه‌های تمدن اسلامی برای ما خواهد بود و به یقین سبب پیشتازی و اصالت حرکت زن مسلمان در نظام اسلامی خواهد شد. ان شاالله.

خبر جدید  گردان‌های سایبری بانوان، فعال می‌شوند

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

برچسب‌ها: ، ، ،تبلیغات