پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰

سه‌شنبه 11 آگوست 2020 | 11:09 ق.ظ

مسکن جوانان تا پایان دولت به ۲۰۰ عدد می‌رسد

مسکن جوانان تا پایان دولت به ۲۰۰ عدد می‌رسد

مسعود سلطانی فر گفت: در ابتدای دولت یازدهم و دوازدهم ۱۰۰ سازمان مردم نهاد بیشتر وجود نداشت که الان خوشبختانه به ۳ هزار و ۲۰۰ سازمان رسیده است.


شعار سال :‌ نشست وزرای کشور و ورزش و جوانان با اعضای مجمع ملی سازمان‌های مردم نهاد جوانان برگزار شد. مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان در ابتدای نشست گفت: فرارسیدن ایام مبارک عید سعید قربان و غدیرخم را به همه مومنین و مسلمین تبریک می‌گویم و تشکر می‌کنم از وزیر محترم کشور که در ارتباط با تحقق یک چنین امر مهم و تاریخی از هیچ تلاشی فرو گذار نبودند.

او افزود: تلاش همکارانم در معاونت جوانان طی چندسال گذشته و جلساتی که با وزارت کشور داشتیم منجر به اتفاقات خوبی شد. تعداد سازمان‌های مردم نهاد جوانان در سال‌های یازدهم و دوازدهم دولت تدبیر و امید از ۱۰۰ عدد به ۳۲۰۰ عدد رسیده است و امروز یک شخصیت مشخص حقوقی پیدا کرده است و امیدواریم بتوانند به زودی پروانه شبکه ملی سازمان‌های مردم نهاد را دریافت کنند.

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: توسعه نهاد‌های مدنی، موجب توسعه مشارکت مردم در امور مختلف می‌شود یکی از مهم‌ترین شاخص‌های جوامع مردم سالار به خصوص جامعه مردم سالاری دینی ما توسعه نهاد‌های مدنی است که همه اندیشمندان و صاحب نظران اعتقاد دارند بهترین دستاور جمهوری اسلامی ایرانی ارائه مدلی از مردم سالاری در سایه حکومت دینی است.

خبر جدید  کاهش ۴۴ و ۳۱ درصدی ازدواج در روستا‌ها و شهر‌ها

او گفت: چندین دهه باور اندیشمندان بر این است که نمی‌توان در سایه یک حکومت دینی، حقوق و آزادی‌های مردم را محقق و نمی‌توان مشارکت مردمی را ایجاد کرد، اما امروز جمهوری اسلامی پس از ۴۱ سال به همه‌ی دنیا اثبات کرد می‌توان یک حکومت دینی داشت و احزاب و گروه‌های سیاسی هم در سایه این حکومت دینی فعالیت کنند.

سلطانی فر بیان کرد: همه ما بر این باور هستیم که موتور محرکه توسعه هر جامعه، جوانان آن کشور هستند و اگر کشوری دارای جوانان پویا و حاضر در صحنه باشد قطعا حرکت توسعه می‌تواند با شتاب بیشتری انجام شود.

او با اشاره به بیانیه مهم گام دوم تبیین شده توسط مقام معظم رهبری افزود: محور همه تحولات و تغییرات بر دوش جوانان گذاشته شده و رهبر فرزانه انقلاب با درایت بسیار، حرکت توسعه کشور را بر دوش جوانان گذاشتند.

سلطانی فر گفت: ما براین باور هستیم باید همه تلاش خود را به کار گیریم تا با همه روش‌های مختلف جوانان را به صحنه بیاوریم.

او اظهار کرد: ما در مجموعه سازمان‌های مردم نهاد مرتبط با وزارت ورزش و جوانان در کنار تحقق مشارکت جوانان در امور توسعه کشور در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و… یک هدف بزرگ را دنبال می‌کنیم آن هم تربیت مدیران آینده کشور در سازمان‌های مردم نهاد است.

خبر جدید  برخی مسئولان نمی‌ توانند پاسخگوی مطالبات نسل جوان باشند

سلطانی فر ادامه داد: ۳۲۰۰ سازمان مردم نهاد تحت پوشش ما قرار دارند سال‌های اخیر به هنگام بروز مشکلات مختلف، عاشقانه و با تمام توان وارد عرصه‌ها همیاری شدند و در مقطع کنونی با درک صحیح از مقتضیات امروز کشور آمادگی دارند در همه صحنه‌های دفاع از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی نقش آفرینی کنند.

او تصریح کرد: در جلسات اخیر دولت وقتی بحث برگزاری کنکور مطرح شد، ما آمادگی خود را برای برگزاری خوب و بهداشتی این رویداد مهم اعلام کردیم و حاضر هستیم همه فضای ورزشی را در اختیار آن‌ها قرار دهیم تا کنکور سراسر باشکوه و بهداشتی برگزار شود.

سلطانی فر عنوان کرد: باور ما بر این است که آینده کشور در دست جوانان است و با مدیریت جوانانی که امروز در سازمان‌های مرتبط با وزارت ورزش و جوانان در حال فعالیت هستند، رقم خواهد خورد.

او با اشاره به نقش نهاد‌های مدنی در ایجاد امنیت و آرامش سیاسی عنوان کرد: اهمیت این نقش بر هیچکس پوشیده نیست و ما آن را در حوادث سال‌های اخیر به وفور دیده ایم.

خبر جدید  زنان، قربانی اصلی خشونت‌های کلامی آنلاین

وزیر ورزش و جوانان گفت: از حدود ۱ میلیون نفر از اعضای سازمان‌های مردم نهاد در ناآرامی‌های سال ۹۶ حتی یک نفر حضور نداشت و این نشان می‌دهد چقدر آن‌ها نقش آرامش بخش در جامعه دارند.

او افزود: صمیمانه از تمام تلاش‌های که انجام شد تا سازمان‌های مردم نهاد بتوانند به لحاظ حقوقی رسمیت پیدا کنند، تقدیر و تشکر می‌کنم همچنین از شما می‌خواهم تاکید کنید تا استانداری‌ها شناسه سمن‌ها را به سازمان‌های مردم نهاد ارائه دهند.

سلطانی فر گفت: در طول فعالیت دولت یازدهم و دوازدهم تعداد خانه‌های جوان به ۱۱۳ رسیده و به امید خدا تلاش می‌کنیم تا پایان دوره این عدد به ۲۰۰ برسد.

او اظهار داشت: تسهیلات قرض الحسنه ازدواج که سال ۹۳ با سقف ۳ میلیون تومان بود به ۵۰ میلیون تومان رسید و به ۳۰ هزار میلیاردتومان افزایش پیدا کرد و هر زوج جوانی می‌توانند در ابتدای زندگی خود از این وام با سود ۴ درصد استفاده کنند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری برنا، تاریخ انتشار:۲۰مرداد ۱۳۹۹، کد خبر: ۱۰۴۱۸۰۲ _ borna.news

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

برچسب‌ها: ،تبلیغات