یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰

شنبه 28 جولای 2018 | 13:27 ب.ظ

مراکز اقامتی ترک اعتیاد مادر و کودک افزایش می یابد

مراکز اقامتی ترک اعتیاد مادر و کودک افزایش می یابد

تهران- ايرنا- رئيس مركز پيشگيري و درمان اعتياد سازمان بهزيستي كشور گفت: با توجه به رويكرد افزايش برنامه هاي پيشگيري و درمان اعتياد زنان در سال جاري، تعداد مراكز اقامتي ترك اعتياد، درمان و بازتواني مادر در كنار كودك نيز افزايش خواهد يافت.


فريد براتي سده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا با اشاره به وجود ۲ ميليون و ۸۰۸ هزار مصرف كننده مواد مخدر در كشور بر اساس آمار ستاد مبارزه با مواد مخدر، تصريح كرد: ۱۰ درصد مصرف كنندگان معادل ۱۷۰ هزار نفر از اين جمعيت را زنان مصرف كننده تشكيل مي دهند.
وي خاطرنشان كرد: از ۲ هزار و ۵۰۰ مركز درمان و كاهش آسيب اعتياد، ۱۳۷ مركز به زنان اختصاص دارد و مراكز گذري كاهش آسيب (DIC) و شلتر (سرپناه)، نيز خدماتي را به زنان داراي اعتياد و بي خانمان ارائه مي دهند.
براتي سده گفت: در حال حاضر دو مركز درمان و بازتواني مادر و كودك در تهران وجود دارد كه ۵۰۰ ميليون تومان براي توسعه اين مراكز اختصاص داده شده و تا ۹۰۰ ميليون تومان نيز قابل افزايش است.
رئيس مركز پيشگيري و درمان اعتياد سازمان بهزيستي كشور اضافه كرد: هرجا تقاضاي راه اندازي مركز براي كاهش آسيب، بازتواني و ترك اعتياد زنان وجود داشته باشد، مجوز صادر مي كنيم و در اين مسير، كيفي سازي خدمات را نيز در پيش گرفته ايم.
براتي سده يادآور شد: در حال حاضر استان هاي ديگر خواستار راه اندازي مراكز اقامتي ترك اعتياد مادر و كودك نبوده اند.
سازمان بهزيستي كشور پيش از اين اعلام كرده بود كه آمار اعتياد زنان در همه جهان در حال افزايش است و اين آمار در ايران نيز از اين روند تبعيت مي كند.

خبر جدید  پاسخگویی حاکمان از مولفه هایی حکومتداری مطلوب است

 

لینک منبع خبر

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبلیغات