کارشناس فعال در حوزه زنان گفت:‌ قوه قضائیه باید برای طلاق‌های تفاهمی داوری جدی داشته باشد و حکمیت صحیح روی ‌آن انجام شود. " />
یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸
آخرین اخبار سرویس زنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال

جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۵ ق.ظ

قوه قضائیه باید برای طلاق‌ تفاهمی داوری جدی داشته باشد

قوه قضائیه باید برای طلاق‌ تفاهمی داوری جدی داشته باشد

کارشناس فعال در حوزه زنان گفت:‌ قوه قضائیه باید برای طلاق‌های تفاهمی داوری جدی داشته باشد و حکمیت صحیح روی ‌آن انجام شود.


فرشته روحافزا در گفتگو با خبرنگار حوزه زنان، جوانان و خانواده گروه اجتماعی خبرگزاری آنا درباره علل تفاهم نداشتن زوجین در موضوع طلاق اظهار کرد: درخواست طلاق بر اساس تفاهم نداشتن درست نیست البته دادگاه خانواده ظاهراً به زوجهای خواهان طلاق به صورت صوریمیگوید برای مشاوره بروند اما زیاد جدی نیست.

وی با بیان اینکه قوه قضائیه باید کار اساسی کند افزود: قوه قضائیه باید برای این نوع طلاقها داوری جدی داشته باشد و حکمیت صحیح روی آن انجام شود.

این کارشناس فعال در حوزه زنان بیان کرد: طلاق با طلاق فرق کرده و تفاهم آنها را متفاوت میکند باید آن را برای گروههای مختلف تعریف کنیم چرا که عمده طلاق بین یک تا پنج سال اول زندگی است یعنی همان سالهایی که زندگی متلاطم است و تنش دارد.

روحافزا گفت: زوجین نباید به خاطر اینکه در سالهای اولیه زندگی روی هم شناخت ندارند و سریع سوءبرداشت میکنند قضیه طلاق سریع را دنبال کنند.

انتهای پیام/۴۰۴۶/


منبع :: قوه قضائیه باید برای طلاق‌ تفاهمی داوری جدی داشته باشد

برچسب‌ها: ، ، ، ،تبلیغات