یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰

شنبه 28 جولای 2018 | 08:40 ق.ظ

رفع محرومیت از مناطق محروم با مشارکت جوامع محلی

رفع محرومیت از مناطق محروم با مشارکت جوامع محلی

مدیرعامل بنیاد برکت رفع محرومیت از مناطق محروم با مشارکت جوامع محلی تاکید کرد و گفت: رویکرد سخت افزاری در فقرزدایی باید جای خود را به نگاه توانمندسازی محلی بدهد.


به گزارش خبرنگار مهر، سعید جعفری در مراسم آغاز به کار اولین دوره آموزشی تسهیلگران اقتصادی و اجتماعی (طرح آسمان) افزود: در ۴۰ سال گذشته با وجود اقدامات فراوان برای توسعه مناطق محروم هنوز شاهد چهره زشت محرومیت در برخی مناطق کشور هستیم.

وی ادامه داد: با وجود تخصیص اعتبارات چند صد میلیاردی و انجام هزاران پروژه کوچک و بزرگ فقر و بیکاری ریشه کن نشده است.

مدیرعامل بنیاد برکت اضافه کرد: وقت آن رسیده که به گونه دیگری به موضوع نگاه کنیم و در سیاستگذاریها تجدید نظر کنیم. ستاد اجرایی فرمان امام در راستای دغدغه های رهبری در رفع محرومیت بر آن است تا رویکرد دیگری را به موضوع داشته باشد و با درس گرفتن از اقدامات قبلی در کشور و در دنیا، مسیر جدیدی را با بهره دهی بیشتر ترسیم کند.

خبر جدید  10هزارگردشگر در گلستان به سفر دریایی رفتند

جعفری خاطرنشان کرد: متاسفانه بسیاری از روستاها که جمعیت مولد روستایی ما هستند به جمعیت حاشیه نشین شهری تبدیل شده است. باید نگاه سخت افزاری به نگاه نرم افزاری و مغزافزاری و استفاده از توسعه سرمایه انسانی تبدیل شود.

وی گفت: البته در چند سال اخیر شاهد نوعی تغییر نگاه در نهادهای متولی محرومیت زدایی هستیم اما هنوز با هدف نهایی فاصله داریم. در همین راستا طرح آسمان در ستاد اجرایی فرمان امام تدوین و تصویب شد و به صورت پایلوت در برخی مناطق کشور اجرایی شد.

خبر جدید  تکنيک هاي جراحي براي تغيير اندازۀ آلت تناسلي در مردان

مدیرعامل بنیاد برکت افزود: به دنبال مشارکت جوامع محلی هستیم تا افراد در مناطق محروم بتوانند شغل پایدار داشته باشند و با درآمد آن بتوانند چرخ زندگی را بچرخانند.

جعفری ادامه داد: باید استعدادهای محلی در زنجیره کارآفرینی قرار گیرد. در همین راستا ستاد به دنبال ایجاد مشاغل خرد و کارگاههای زودبازده است نه مشاغل پیچیده و تکنولوژیک.

خبر جدید  لزوم قانونمند شدن حضور روان‌شناسان در ستادبحران/حادثه خبر نمی کند

وی تاکید کرد: تصمیمات نباید از بالا به پایین گرفته شود و باید با درک اقتضائات مناطق، تصمیمات با حضور افراد محلی گرفته شود.

به گزارش خبرنگار مهر، با اجرای طرح آسمان، در مرحله نخست ۱۳۰ نفر تسهیل گر اجتماعی و اقتصادی در مناطق محروم به توانمندسازی جوامع محلی خواهند پرداخت.

 

لینک منبع خبر

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبلیغات