شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰

جمعه 11 اکتبر 2019 | 09:21 ق.ظ

حضور زنان در ورزشگاه‌ها و مطالبه ما از دولت

حضور زنان در ورزشگاه‌ها و مطالبه ما از دولت

این روزها بار دیگر به بهانه برگزاری دیدار ایران و کامبوج در ورزشگاه آزادی بحث حضور زنان مطرح شد.


۱- بی‌تردید مساله حضور زنان در بازی‌های فوتبال در مقایسه با مسائل و مشکلات مربوط به زنان از هیچ اولویتی برخوردار نیست. اما رفتار غلط برخی متدینین دلسوز، به همراه ناکارآمدی بخش دولتی و فرصت طلبی رسانه‌های خارجی از “هیچ”یک “مساله ” و چالش ساخت که هم به “دوگانه سازی کاذب” دامن می‌زند و هم فوتبال و ورزش ایران در سطح جهانی را به مرز تحریم و حذف نزدیک ‌می‌کند. بی‌هیچ شبهه‌ای باید گفت مخالفت متدینین و دلسوزان، با حضور مطلق زنان در ورزشگاه‌ها به ویژه فوتبال بازی در زمین تعریف شده دشمن و دوگانه سازان داخلی است. ۲- حضور زنان برای تماشای فوتبال نه «حرام ازلی» است و نه «ابدی »و اساسا چنین حکمی در شرع وجود ندارد. آنچه تاکنون از مراجع عظام در این باره صادر شده پاسخ به مساله‌ای است که توسط سوال کننده طرح و تصویر شده است، نه بیان حکمی مطلق در این باره.
از این رو در صورتیکه که شرایط و زیر ساختها برای حضور بانوان فراهم شود، این حضور هیچ تفاوتی با حضور در مسابقات اسب سواری، حضور در سینما ، کنسرت موسیقی و پارک و … ندارد و قطعا فتوای برخی مراجع دراین خصوص نوع دیگری خواهد بود. ۳- وظیفه جریان انقلابی هوشیاری نسبت به «دامی» است که پهن شده است. آنها که با تجمع مقابل مجلس یا تصمیم به تجمع در مقابل ورزشگاه می خواهند به مخالفت با این حضور اقدام کنند یا «دام» راندیده‌اند یا ناخواسته خودبخشی از «دام» و تله اند. آنچه باید امروز مورد توجه جریان انقلابی و دلسوز در کشور باشد، مطالبه‌ای پیگیرانه از مسـئول دولت، فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش است که چرا زودتر و به هنگام زیر ساخت‌های حضور محترمانه و امن زنان برای دیدن فوتبال را فراهم نساخته‌اند؟ چرا باید رییس دفتر رییس‌جمهور حضور زنان در ورزشگاه را به مصلحت(۱) نداد و دیگران هزینه آن را بپردازند.
چرا باید سکه مخالفت با حضور زنان به نام یک جریان دیگر ضرب شود اما نانش را حامیان دولت و رسانه‌هایشان بخورند. از نظر اینجانب دولت مسئول تام و تمام شرایط موجود در موضوعی است که امروز به «مساله» تبدیل شده است. *روزنامه‌نگار اصولگرا و مدیر مسئول سایت الف ۱۷۴۷
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  چرا امید به زندگی در مردان ایرانی کمتر از زنان است؟ / زنها کمتر می می میرند چون بیشتر حرف می زنند
0/5 (0 نقد و بررسی)

برچسب‌ها: ، ،تبلیغات