چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰

شنبه 11 جولای 2020 | 21:10 ب.ظ

باید فرهنگ ازدواج با رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی را ترویج دهیم

باید فرهنگ ازدواج با رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی را ترویج دهیم

سلطانی فر گفت: با استمرار شیوع کرونا نباید خللی در ازدواج صورت گیرد. باید فرهنگ ازدواج را با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی ترویج دهیم.


به گزارش خبرگزاری مهر، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در هفتاد و پنجمین جلسه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان که امروز در وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، ضمن تقدیر و تشکر از حضور اعضای ستاد ملی ساماندهی امور جوانان گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا مدتی این جلسه برگزار نمی‌شد که امیدوارم بتوانیم از این پس به صورت مستمر و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی این جلسات را برگزار کنیم.
وی موضوع بیانیه گام دوم انقلاب را مورد توجه قرار داد و افزود: با توجه به اهمیت این و تأکیدات و تمرکز مقام معظم رهبری به جوانان در بندهای این بیانیه، لازم است تا این موضوع در دستور کار جلسات بعدی ستاد ملی ساماندهی امور جوانان قرار بگیرد تا تا شاهد تحقق بندهای آن و نقش سایر دست گاه‌ها در اجرای آن باشیم. اگر مجموعه‌ای باید در این خصوص اقداماتی انجام دهد، قطعاً یکی از آنها ستادهای ساماندهی امور جوانان در کل کور است. وی افزود: تلاش در پویش همت جوانانه، کمک مومنانه تحسین برانگیز است در این اقدام ۴۰۰ هزار خانوار نیازمند توسط ۷۰۰ سازمان مردم نهاد جوانان و هیأت‌های ورزشی مورد حمایت قرار گرفتند که از زحمات همه آنها تقدیر می‌کنم. وزیر ورزش و جوانان گفت: با توجه به استمرار شیوع کرونا باید تمهیدات و اقداماتی از این دست برای نیازمندان باز هم در نظر گرفته شود تا ملت قهرمان ایران این گردنه سخت را هم مانند دیگر گردنه‌ها در ۴۱ سال گذشته با پیروزی پشت سر بگذارند. وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: پس از بهمن ماه ۹۸ کشور درگیر کرونا شد که از فعالیت‌های مدافعان سلامت، مردم، دولت، رئیس جمهور، سایر دستگاه‌های دولتی و حمایت‌های مقام معظم رهبری از تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا صمیمانه تشکر می‌کنم. سلطانی فر گفت: با وجود اینکه متأسفانه ۱۲ هزار نفر از هموطنان به دلیل کرونا فوت کرده‌اند، امید است بتوان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی شدت بیماری را کاهش داد و کارنامه خوبی در جهت خدمت به مردم در بحران کرونا داشته باشیم. وی با بیان اینکه امروز می‌دانیم که این بیماری به سهولت جوامع بشری را رها نمی‌کند بر همین اساس در این شرایط باید برخی سنت‌ها و آداب و رسوم گذشته را تغییر داد و با عزم و اراده ملت بر این موضوع نیز پیروز شد. در شرایط کنونی استفاده از اینترنت و فضای مجازی پررنگ‌تر شده و باید زندگی را با کمک این ظرفیت‌ها برنامه ریزی کرد. وزیر ورزش و جوانان با اشاره به لزوم توجه به تحکیم خانواده تصریح کرد: ازدواج پیوند دو انسان است که می‌تواند موجب تحکیم بنیان‌های اجتماعی و فرهنگی جامعه و در نهایت باعث توسعه جامعه شود و نباید صرفاً ازدواج را در قالب فردی دانست بلکه در راستای توسعه کشور است. سلطانی فر ادامه داد: با استمرار شیوع کرونا نباید خللی در ازدواج صورت گیرد. باید فرهنگ ازدواج را با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی ترویج دهیم و این موضوع کار یک دستگاه نیست و دستگاه‌های مختلف باید در این خصوص مردم را قانع و تشویق کنند تا ازدواج‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شود. برای مثال افراد می‌توانند ازدواج کرده و بعد از اتمام کرونا مهمانی برگزار کنند. سلطانی فر درباره سند جامع اوقات فراغت در کشور نیز گفت: سند جامع اوقات فراغت یک کار اساسی و جامع است که وزارت ورزش و جوانان با احصاء نظرات دستگاه‌ها دو سال روی آن کار کرده است و امیدواریم که برای اولین بار سندی جامع در حوزه اوقات فراغت برای کل کشور داشته باشیم. در پایان این جلسه از تقی رستم وند ، معاون وزارت کشور، حبیب الله مسعودی فرید، معاون اجتماعی وزارت کشور نیز تقدیر شد.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  حمایت از پروژه های حامی زنان سرپرست خانوار و کار آفرین
0/5 (0 نقد و بررسی)

برچسب‌ها: ، ،تبلیغات