جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

دوشنبه 20 می 2019 | 11:33 ق.ظ

بار مفهوم معنوی خانواده را نباید دست کم بگیریم

بار مفهوم معنوی خانواده را نباید دست کم بگیریم

مشاور حقوقی و پارلمانی معاونت امور زنان و خانواده گفت:تشکیل خانواده موضوع مهمی است و برای جامعه ما دارای ارزش است و بار مفهوم معنوی خانواده را دست کم نگیریم.


شعار سال: مشاور حقوقی و پارلمانی معاونت امور زنان و خانواده گفت:تشکیل خانواده موضوع مهمی است و برای جامعه ما دارای ارزش است و بار مفهوم معنوی خانواده را دست کم نگیریم.

اشرف گرامی‌زادگان درباره ازدواج، اظهار کرد: ازدواج وقتی صحیح و مناسب است که دختر و پسر به سن رشد برای ازدواج رسیده باشند.

وی افزود: همان طور که قانون مدنی می­‌گوید در ازدواج رضایت شرط است. چون اکراه ازدواج را غیر قابل تنفیذ می‌­کند. رشد شرط است چون نمی‌توان به مجهول و عدم شناخت نظر داشت. قبول در ازدواج ملاک تاثیرگذار است.

خبر جدید  برای ارائه گواهینامه موتورسیکلت مغایرت قانونی وجود ندارد

مشاور حقوقی و پارلمانی معاونت امور زنان و خانواده گفت: در اینجا موضوع کف سن ازدواج است. محرز است که نمی‌توانیم بگوییم دختری که زیر ۱۳ سال ازدواج می‌­کند به معنای واقعی با ازدواج و حقوق و مسئولیتش آگاه و آشنا است. تشکیل خانواده موضوع کم اهمیتی نیست.

گرامی‌زادگان افزود: تأکید می­‌کنم تشکیل خانواده هم موضوع مهمی است و هم برای جامعه ما دارای ارزش است. بار مفهوم معنوی خانواده را دست کم نگیریم.

خبر جدید  زنان جامعه امروز برای جایگاه‌هایی همچون ریاست جمهوری برنامه دارند

وی بیان کرد: البته در طرح مجلس هنوز قانونگذار تصمیمی برای سن کف ازدواج نگرفته است و مشخص نیست آنچه که به عنوان مشوق برای دخترانی که زیر سن ۲۰ سال هستند اعلام شده مصوب خواهد شد یا خیر؟ باید منتظر بود.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی آنا، تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸، کدخبر: ۳۸۲۴۲۹ ، www.ana.ir


منبع :: بار مفهوم معنوی خانواده را نباید دست کم بگیریم

خبر جدید  فرزندان با «مادر ایرانی و پدر خارجی» تابعیت ایرانی می گیرند
0/5 (0 نقد و بررسی)
تبلیغات