چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰

سه‌شنبه 11 فوریه 2020 | 10:50 ق.ظ

ایران رکورددار کاهش ناباروری شد

ایران رکورددار کاهش ناباروری شد

صالح قاسمی دبیر کارگروه جمعیت مرکز ماهر بسیج با بیان اینکه جمعیت ایران رو به سالمندی در حرکت است گفت: رکورد کاهش ناباروری در ایران ثبت شد.


شعار سال:دبیر کارگروه جمعیت مرکز ماهر بسیج با بیان اینکه جمعیت ایران رو به سالمندی در حرکت است گفت: رکورد کاهش ناباروری در ایران ثبت شد.

صالح قاسمی بعدازظهر امروز در چهل و پنجمین سلسله نشست‌های «انقلاب اسلامی، مخاطرات امروز و فردا» که در سالن جلسات سازمان تبلیغات اسلامی استان سمنان برگزار شد اظهار داشت: سرعت صعودی کاهش جمعیت در ایران و افزایش جمعیت سالمند از مهم‌ترین چالش‌های حال حاضر کشور است.

وی با بیان اینکه پیش‌تر از این‌ها نسبت هر یک زن تولد ۶ فرزند بود که این روند به هر یک زن تولد کمتر از ۲ فرزند تغییریافته است افزود: همین امر سبب شده است که ایران در کاهش ناباروری رکورد بزند.

خبر جدید  سایه هیجان های منفی بر شادی چهارشنبه آخر سال

دبیر کارگروه جمعیت مرکز ماهر بسیج عنوان کرد: اگر روند کاهش جمعیت ادامه یابد در ۳۰ سال آینده ایران جزو پنج کشور سالمند جهان خواهد شد.

قاسمی با بیان اینکه زنگ خطر بحران جمعیت در ایران به صدا درآمده است گفت: بحران جمعیت در ساختارهای اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی یک تهدید محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰ درصد جمعیت کشور با سنی بالای ۶۰ سال را جامعه سالمندان تشکیل می‌دهند گفت: در سه دهه آینده ۳۰ میلیون نفر از جمعیت کشور بالای ۶۰ سال سن خواهند داشت و به عبارتی میزان نرخ رشد جمعیت بالای ۶۰ سال ۱۶ برابر می‌شود و کشور را با چالشی جدی مواجه خواهد کرد.

خبر جدید  بررسی دو خبر کاهش سن بلوغ دختران ایرانی و رسیدن سن اعتیاد به 19 سال

دبیر کارگروه جمعیت مرکز ماهر بسیج تأکید کرد: باید چاره‌ای جدی برای رفع بحران جمعیت در ایران اندیشیده شود؛ چراکه بدون شک با وقوع پدیده «انقلاب خانوادگی» ساختار خانواده در کشور دگرگون و تبدیل تهدیدی مخرب و ویران‌کننده می‌شود.

قاسمی عنوان کرد: بر اساس آمار و ارقام موجود در چهار سال گذشته تعداد تولدها از یک‌میلیون و ۵۷۰ هزار تولد در کشور به ۱۲۰ هزار تولد کاهش‌یافته است.

خبر جدید  چرا قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان مادران ایرانی اجرا نمی‌شود؟

وی بیان داشت: اگر کاهش جمعیت به همین شکل ادامه یابد در سال ۱۴۲۵ نرخ رشد جمعیت در ایران صفر می‌شود.

شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم،تاریخ انتشار:۱۷بهمن۱۳۹۸،کد خبر:۲۱۹۷۵۱۰،www.tasnimnews.com

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

برچسب‌ها: ، ،تبلیغات