چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰

سه‌شنبه 11 فوریه 2020 | 16:09 ب.ظ

افتتاح ۴۵ مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده در ۱۸ استان کشور

افتتاح ۴۵ مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده در ۱۸ استان کشور

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان از افتتاح ۴۵ مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده در سراسر کشور خبر داد.


شعار سال: اعظم کریمی با بیان اینکه توسعه کمی و کیفی مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده از سیاست‌های این وزارتخانه است، گفت: فرهنگ مشاوره در جامعه نهادینه شده است و از این رو باید میان جمعیت جوان در هر استان و تعداد مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده تناسب وجود داشته باشد.

کریمی از افتتاح ۴۵ مرکز مشاوره ازدواج و خانواده در سطح کشور خبر داد و افزود: این مراکز مجوز فعالیت خود را در ماه‌های اخیر دریافت کرده‌اند و همزمان با دهه مبارک فجر فعالیت رسمی خود را آغاز خواهند کرد.

وی تصریح کرد: مراکز جدید مشاوره در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اصفهان، ایلام، البرز، تهران، خراسان رضوی، زنجان، سیستان و بلوچستان، فارس، قم، کرمانشاه، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران، مرکزی و همدان راه اندازی شده‌اند.

خبر جدید  مشکل دختران جهیزیه است نه ورود به ورزشگاه

تاکنون تعداد ۳۰۵ مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده دارای مجوز از وزارت ورزش و جوانان در کشور راه اندازی شده است

وی در خصوص شرایط دریافت مجوز این مراکز گفت: متقاضیانی که دارای حداقل مدرک کارشناسی ارشد در رشته‌های روانشناسی، مشاوره با گرایش خانواده، پروانه اشتغال تخصص از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور باشند، می‌توانند برای دریافت مجوز مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده اقدام کنند.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان ادامه داد: متقاضیان پس از ثبت نام در سامانه الکترونیک صدور مجوز مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده یا با مراجعه به ادارات کل ورزش و جوانان در استان‌ها جهت انجام مصاحبه علمی به وزارت ورزش و جوانان دعوت شده و پس از بررسی شرایط عمومی و اختصاصی احراز صلاحیت‌های لازم و تکمیل فرآیند مربوطه در وزارت، مجوز آنها با همکاری سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور صادر می‌شود.

خبر جدید  تسهیل ازدواج جوانان اجرا نمی‌شود

کریمی یادآور شد: تاکنون تعداد ۳۰۵ مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده دارای مجوز از وزارت ورزش و جوانان در کشور راه اندازی شده است.

وی برگزاری دوره‌های تربیت مربی و دانش افزایی مدیران مراکز و روانشناسان را از برنامه‌های این دفتر برشمرد و گفت: این دوره‌ها با هدف آگاهی بخشی، مهارت افزایی، تبادل تجربیات و آشنایی با آسیب‌های نوظهور حوزه جوانان و خانواده برگزار می‌شود.

تاکنون تعداد ۳۰۵ مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده دارای مجوز از وزارت ورزش و جوانان در کشور راه اندازی شده است

خبر جدید  وزیر اسبق ورزش: کنفدراسیون فوتبال آسیا نباید خود را گرفتار جهت‌گیری‌های ظالمانه آمریکا کند

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان با بیان اینکه نشست‌های دوره‌ای نیز در استان‌ها با مدیران مراکز و روانشناسان این حوزه برگزار می‌شود، یادآور شد: نقطه نظرات و تجارب این افراد در مواجهه با جوانان در مشاوره‌های پیش از ازدواج، حل مشکلات خانوادگی زوج‌ها و سایر موضوعات ما را در برنامه ریزی بهتر و سیاست گذاری اثربخش حوزه جوانان کمک می‌کند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری برنا، تاریخ ۲۰ بهمن ۹۸، کد مطلب: ۹۶۲۲۸۹: www.borna.news

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

برچسب‌ها: ،تبلیغات