یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸
آخرین اخبار سرویس زنان پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال

شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ | ۰۹:۲۵ ق.ظ

اشتباهات رایج والدین در تربیت فرزند

اشتباهات رایج والدین در تربیت فرزند

برخی والدین ناخواسته و از روی ناآگاهی کارهایی را انجام می دهند که فرزندان خود را نابود می کنند و باعث آسیب رساندن به فرزندان شان می شوند.در حالیکه فرزندان در هر گروه سنی که هستند نیاز به توجه ،محبت و عاطفه دارند. شعار سال: والدین ناخواسته و از روی ناآگاهی کارهایی را انجام می دهند […]


برخی والدین ناخواسته و از روی ناآگاهی کارهایی را انجام می دهند که فرزندان خود را نابود می کنند و باعث آسیب رساندن به فرزندان شان می شوند.در حالیکه فرزندان در هر گروه سنی که هستند نیاز به توجه ،محبت و عاطفه دارند.

شعار سال: والدین ناخواسته و از روی ناآگاهی کارهایی را انجام می دهند که فرزندان خود را نابود می کنند و باعث آسیب رساندن به فرزندان شان می شوند.در حالیکه فرزندان در هر گروه سنی که هستند نیاز به توجه ،محبت و عاطفه دارند.

سرتان شلوغ باشد و وقتی برای ایشان نداشته باشید. کودکان مثل گیاهان روز به روز رشد می کنند. آنها به توجه و جهت گیری منظم نیاز دارند.

دومین چیزی که والدین انجام میدهند به کودکان خود این اطمینان را بدهید که نتیجه ی تلخ و ناگواری بدست خواهد آمد! بعضی از مردم می گویند نزاع در مقابل بچه ها عواقب منفی دارد. همه دعوا می کنند، چه در مقابل بچه ها و چه در خصوصی، قطعا مخرب خواهد بود، اما مخرب ترین چیزها دعوا کردن نیست بلکه چگونه نزاع کردن و چگونه حل کردن مشکلات است.

جالب است که والدین حتی نمیدانند که ابراز نارضایتی کردن و نق زدن چه تاثیر مخربی بر روی کودکان دارد.

یکی از بهترین راه ها برای از بین بردن کودکان بدون اینکه هیچ تلاشی انجام دهید این است که هیچ جبری نداشته باشید و مرزها و حدودی را برایش روشن و معین نکنید! بسیار ساده است… فقط کافی است بچه های خود را دوست داشته باشید و معتقد باشید که تا زمانی که شما خودخواهی یا احساس رد شدن را ایجاد نکنید،درست خواهد شد. لبخند زدن و اعتماد به نفس ذاتی دل های شیرین خود را باور کنید و اعتماد کنید که روزی آنها رشد خواهند کرد و مسئولیت اعمالشان را خواهند گرفت.

بچه ها خردمند نیستند آنها هنوز عواقب انتخاب های غلط را درک نمی کنند. آنها نیاز به راهنمایی و نظارت دارند تا زمانی که حداقل حدود بیست سال سن داشته باشند .گاهی کمی شاید کمی کمتر. در مورد زمانی که بچه ها از کالج فارغ التحصیل می شوند، آنها به اندازه کافی عاقل هستند تا از شر بدی بی تفاوت باشند.

در نهایت شما میتوانید فرزندان خود را از بین ببرید با مسئولیتی را به عهده ی ایشان محول نکردن و یا پاسخگوی تصمیمات و اعمال خود نبودن.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه اطلاع رسانی رکنا ، تاریخ انتشار ۱۸ آبان ۹۶، کدمطلب:۳۲۵۷۶۴، www.rokna.net

[ad_2]

Source link

برچسب‌ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،تبلیغات