جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

یکشنبه 20 ژانویه 2019 | 11:15 ق.ظ

آغاز ثبت‌نام ششمین "آزمون استخدامی" + جزئیات جذب نیرو در ۲۰ نهاد

آغاز ثبت‌نام ششمین "آزمون استخدامی" + جزئیات جذب نیرو در ۲۰ نهاد

ثبت‌نام برای شرکت در ششمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی از امروز یکشنبه ۳۰ دی ماه از طریق سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی آغاز شده است.


به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ ثبتنام ششمین آزمون استخدامی دستگاههای اجرایی کشور از امروز یکشنبه ۳۰ دی ماه آغاز و تا پایان روز سهشنبه ۹ بهمن ۹۷ ادامه خواهد داشت.

داوطلبان برای ثبتنام باید به سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به آدرس WWW.hrtc.ir مراجعه کنند؛ داوطلبان باید بدانند مدت زمان تعین شده برای ثبتنام تمدید نمیشود.

در این آزمون ۲۰ دستگاه اجرایی شامل سازمان امور اراضی کشور، بانک ملی ایران، بنیاد شهید و امور ایثارگران، دیوان عدالت اداری، روزنامه رسمی کشور، سازمان امور مالیاتی کشور، سازمان بهزیستی کشور، سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور، سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران(ایرنا)، سازمان شیلات ایران، سازمان هدفمندسازی یارانهها، شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور(مادر تخصصی)، مرکز اورژانس تهران، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت ورزش و جوانان اقدام به جذب نیرو میکنند.

جزییات سهمیه ۲۵ درصدی و ۵ درصدی

در ششمین آزمون استخدامی دستگاههای اجرایی سهمیه ۲۵ درصدی برای جانبازان، آزادگان، همسر و فرزندان شهدا، همسر و فرزندان جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر، همسر و فرزندان آزادگان دارای یک سال و بالای یک سال اسارت، خواهر و برادر شهید اعمال میشود.

در این آزمون همچنین سهمیه ۵ درصدی ایثارگران برای رزمندگان با سابقه حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبههها، فرزندان جانبازان زیر ۲۵ درصد، فرزندان آزادگان کمتر از یکسال اسارت و همسر و فرزندان رزمندگان با سابقه حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبههها اعمال میشود.

خبر جدید  #از_تسنیم_بپرسید: چه کسانی مشمول استفاده از "معافیت‌های سربازی" هستند

شرایط عمومی داوطلبان برای شرکت در آزمون

داوطلبان برای ثبتنام در ششمین آزمون استخدامی دستگاههای اجرایی باید دارای شرایط عمومی باشند که عبارتند از: داشتن تابعیت ایران، اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی، التزام به قانون اساسی، انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی برای مردان، داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام میشوند، عدم اعتیاد به دخانیات و موارد مخدر، نداشتن سابقه محکومیت جزایی موثر، عدم وجود هرگونه ممنوعیت استخدام در دستگاههای اجرایی توسط آرای مراجع قضایی و ذیصلاح همچنین داوطلبان استخدام نباید جزو نیروهای بازخرید خدمت دستگاههای اجرای باشند و داوطلبان پس از پذیرفته شدن در امتحان مسترک فراگیر در زمان استخدام نباید جزو مستخدمین رسمی یا پیمانی سایر دستگاههای اجرایی باشند.

شرط سنی برای شرکت در آزمون

داشتن حداقل ۲۰ سال تمام و حداکثر ۲۵ سال برای دارندگان مدرک تحصیلی دیپلم، حداکثر ۳۰ سال برای دارندگان مدرک تخصیلی فوق دیپلم، حداکثر ۳۵ سال برای دارندگان مدرک تحصیلی لیسانس، حداکثر ۴۰ سال برای دارندگان مردک تحصیلی فوق لیسانس و حداکثر ۴۵ سال برای دارندگان مدرک تحصیلی دکترا.

جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان یک سال اسارت و بالاتر از شرط حداکثر سن معاف هستند و سایر مشمولان سهمیه ۲۵ درصد و ۵ درصد در صورت ثبتنام در آزمون مکلف به رعایت حداکثر سنهای اعلام شده هستند.

خبر جدید  چرا مردم جهان "آسبادهای" ایران را نمی‌شناسند/ یکی از ۱۰ شهر خشت و گل ایران کجاست؟

مواد آزمون عمومی

مواد آزمون عمومی که برای تمام مشاغل مشترک هستند، عبارتند از : فناوری اطلاعات مهارتهای هفتگانه icdl، ریاضی و آمار مقدماتی، زبان و ادبیات فارسی، معارف اسلامی، زبان انگلیسی عمومی، اطلاعات عمومی، دانشاجتماعی و حقوق اساسی، هوش و توانمندیهای عمومی.

اقلیتهای دینی مصرح در قانون اساسی ایران از پاسخگویی به سوالهای معارف اسلامی معاف بوده و در این صورت نمره مکتسبه این داوطلبان براساس مجموع تراز شده سایر سوالهای آزمون عمومی محاسبه خواهد شد.

تمام سوالات آزمون عمومی و اختصاصی به صورت چهارگزینهای با ضریب یک است و به ازای هر پاسخ اشتباه به سوالات یک سوم نمره منفی در نظر گرفته خواهد شد.

سهمیه معلولان

جذب معلولان عادی با ارائه معرفی نامه از بهزیستی از محل سهمیه استخدامی ۳ درصد قانون جامع حمایت ازمعولان صرفا از طریق شرکت در امتحان مشترک فراگیر، کسب حدنصاب نمره لازم و رقابت بین تمام داوطلبان معلول براساس نمره مکتسبه در امتحان مشترک فراگیر و به میزان حداکثر دو برابر ظرفیت جهت معرفی به مصاحبه استخدامی انجام میشود.

معلولین مشمول سهمیه ۳ درصد جهت استفاده از سهمیه اختصاص یافته خود باید در زمان انتخاب شغل محل از بین شغل محلهای سهمیه آزاد شغل محلهایی را انتخاب کنند که تعداد مورد نیاز آن شغل محلها بیش از یک نفر باشد. در مشاغل با یک نفر ظرفیت سهمیه مذکور لحاظ نشده و انتخاب افراد صرفا براساس نمرات مکتسبه صورت خواهد پذیرفت.

خبر جدید  پنج روش برای پرداخت عوارض خروج از کشور

داوطلبان باید برای ثبتنام این مراحل را طی کنند؛ مراجعه به سایت اینترنتی مرکز آزمون جهاددانشگاهی به آدرس www.hrtc.ir و پرداخت ۳۶ هزار تومان هزینه ثبتنام به صورت اینترنتی، تهیه فایل اسکن شده از مدارک، عکس پرسنلی ۳٫۴ تمام رخ، کارت ملی، مدارک لازم برای تهیه از سهمیه ایثارگران ۵ درصد و معلولان عادی، مدرک تحصیلی و کارت پایان خدمت یا معافیت دائم برای آقایان.

برگزاری آزمون روز جمعه ۱۷ اسفند

کارت شرکت در ششمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاههای اجرایی از تاریخ ۱۳ اسفند ۹۷ برای مشاهده و پرینت بر روی سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به آدرس WWW.hrtc.ir قرار خواهد گرفت. این آزمون روز جمعه ۱۷ اسفند ۹۷ در تهران و با توجه به آمار شرکت کنندگان و حسب مورد در مراکز استانها یا حوزه ها برگزار میشود.

اسامی پذیرفته شدگان پس از تایید مراجع ذیصلاح از طریق درگاه سامانه امتحانات به نشانی www.hrtc.ir به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

دفترچه راهنمای ثبتنام ششمین آزمون استخدامی دستگاههای اجرایی را از طریق این فایل قابل دریافت است؛ داوطلبان برای اطلاع از جزییات رشتههای مورد نیاز دستگاههای اجرایی باید حتما دفترچه راهنمای استخدام را مطالعه کنند.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبلیغات